• Tisztelt Szülők!

A Siófoki Tankerületi Központ fenntartásában működő általános iskolák
    első évfolyamára a 2017/2018. tanévre az iskolai beiratkozás időpontja:

2017. április 20. (csütörtök) 8 órától - 17 óráig
    2017. április 21. (péntek) 8 órától - 17 óráig

Tájékoztatom Önöket, hogy a 2017. évi általános iskolai beiratkozáshoz az alábbi dokumentumokat szükséges az intézményekben a beiratkozás napján bemutatni:

1.
    • A gyermek személyazonosítására alkalmas, a gyermek nevére kiállított személyi azonosítót és lakcímet igazoló hatósági igazolványt (lakcímkártya)
    • Taj kártya
    • születési anyakönyvi kivonat
    • tartós betegség, BTM, SNI vélemények, gyermekvédelmi, hátrányos helyzetről szóló határozat

1. Az iskolába lépéshez szükséges fejlettség elérését tanúsító igazolást, mely lehet:
    • óvodai szakvélemény
    • nevelési tanácsadó keretében végzett iskolaérettségi szakértői vélemény
    • sajátos nevelési igényű gyermekek esetében a szakértői bizottság szakértői véleménye

1. Tartózkodási hely (állandó bejelentett lakcím hiányában)

1. A szabad mozgás és tartózkodás jogával rendelkező nem magyar állampolgár esetében:
    • regisztrációs igazolás (határozatlan ideig érvényes) vagy
    • tartózkodási kártya (maximum 5 éves érvényességi idővel) vagy
    • állandó tartózkodási kártya (10 éves érvényességi idővel, amelyet a BÁH 10 évente a feltételek vizsgálata nélkül megújít, EGT – állampolgárok részére határozatlan ideig érvényes)

1. Nyilatkozat a közös szülői felügyeleti jog gyakorlására (2014. március 15 – től hatályos a Polgári Törvénykönyvről szóló 2013. évi V. törvény XVIII. fejezet – A szülői felügyelet gyakorlása – előírásai az irányadók).

1. Okmányirodából NEK adatlap a diákigazolvány elkészítéséhez

A tanköteles korban lévő gyermekek vonatkozásában a szülő a tankötelezettség külföldön történő megkezdését az illetékes járási hivatalnak köteles bejelenteni.(Nkt. 91. §)

Zamárdi, 2017. március 6.                                                                Tarr Péter